Dantų implantavimas

Dantų implantavimas

Žmogaus dantis yra sudarytas iš vainiko ir šaknies, kuri dantį laiko jo vietoje. Dėl traumų, ligų, infekcijų ar kitų priežasčių netekus danties arba dantų, reikia ieškoti būdo, kaip jį atkurti, kad žmogui kiltų kuo mažiau keblumų ir problemų, susijusių su kramtymu, kalba ir estetika.

Vienas iš tų būdų, tai dantų implantavimas, kuris šiais laikais padeda daugeliui žmonių. Dantų implantavimas šiuo metu yra pats pažangiausias dantų šaknies atkūrimo būdas, kurį atlikus, žmogus neturėjęs vieno arba daugiau dantų, gali džiaugtis estetiškai gražesne šypsena ir pagerėjusia gyvenimo kokybe. 

Kas yra  dantų implantavimas?

Dantų implantavimas, tai procedūra, kurios metu įsriegiamas implantas, susiuvamos dantenos, o po to ant implanto uždedama karūnėlė. Tai ne vieno vizito pas odontologą reikalaujantis procesas, tačiau dėl sveikų ir gražių dantų šiek tiek palaukti tikrai verta.

Pirmasis žingsnis dantų implantavimo link, tai odontologo konsultacija, kurios metu ištiriama burnos ertmė: padaroma ortopantomograma (panoraminė rentgeno nuotrauka), įvertinama dantų, sąkandžio ir žandikaulio būklė. Taip pat surenkami visi duomenys apie paciento sveikatą (ar asmuo neserga ligomis, darančiomis įtaką kaulo būklei) bei paskiriama dantų implantavimo operacijos data. Visa tai atliekama pirmo vizito metu.

Per antrąjį vizitą pas odontologą-implantologą, jei viskas gerai ir jokių kitų problemų neaptikta, atliekama dantų implantavimo procedūra.

Kaip atliekamas dantų implantavimas?

Dantų implantacijos metu pirmiausia turi būti paruošiama vieta, kurioje bus galima įstatyti implantą. Šiam tikslui dantenose padaromi tam tikri pjūviai, o tuomet į pagalbą pasitelkiami specialūs gręžimo aparatai. Danties implantas turi šaknies formos sraigtą, kuris yra įsriegiamas į suformuotą ertmę. Po šios procedūros sugijimui turi būti naudojami specialiai paskirti vaistai. Tik tuomet, kai implantas pilnai prigija (o tai būna po 3 – 6 mėnesių), prie dantų implanto galima prisukti protezavimo atramą ir uždėti ant jo danties vainikėlį. Paties vainikėlio gamyba užtrunka iki 10-ies dienų. Po jo gamybos pacientui pas odontologą reikia apsilankyti jau paskutinį kartą, vainikėlis pricementuojamas ir danties implantas tarnauja kaip pilnavertis dantis. Po to, rekomenduojama kas pusmetį lankytis pas burnos higienistą, kuris pašalins susikaupusias apnašas ir bakterijas nuo dantų ir taip mažins galimybę atsirasti infekcijoms.

Taip pat svarbu paminėti, kokias svarbias funkcijas atlieka dantų implantai:

  • Netekus dantų asmuo gali susidurti su kramtymo problemomis. Dantų implantai suteikia  žmogui galimybę pilnavertiškai sukramtyti maistą;
  • Dantų implantai apsaugo nuo kaulo nykimo, toje vietoje, kur buvo dantis/dantys;
  • svarbi funkcija yra ir ta, kad dantų implantai atrodo estetiškai. Todėl jie leidžia žmogui ir vėl pasitikėti savimi bei drąsiai šypsotis kitų žmonių aplinkoje;
  • Dantų implantai išsaugo jaunatvišką veido išvaizdą. Iškritus dantims, gali pradėti nykti kaulas ir sukristi oda, kur buvo dantys.

Kai kam gali iškilti klausimas dėl skausmo, tačiau dėl to tikrai nereikėtų rūpintis. Nuskausminamųjų vaistų naudojimas leidžia pamiršti skausmo pojūtį dantų implantavimo procedūros metu. Nedidelis diskomfortas gali kamuoti po pačios operacijos, tačiau ir jis pašalinamas vaistų pagalba.

Sėkmingas dantų implantavimas priklauso nuo įvairių veiksnių:

  • Svarbiausias veiksnys yra odontologo pasirinkimas, kuris galės profesionaliai atlikti procedūrą.
  • Taip pat nemažą įtaką daro ir tai, kaip pacientai patys rūpinasi higiena po implantavimo. Nepaisant to, kad dantų implantuose neatsiranda vadinamųjų „skylučių“, dantų priežiūra labai svarbi, antraip galima susidurti su uždegimu.
  • Turint dantų implantus rekomenduojama atsisakyti ir žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas.
  • Svarbu nuolat lankytis pas gydytoją, kuris stebėtų dantų ir dantų implantų būklę.
  • Dantų implantavimas yra svarbi ir labai reikalinga procedūra, kuri pagerina žmogaus gyvenimo kokybę.

Sužinokite:

Nuo ko priklauso dantų implantų kaina.